Knyga Spyglys

Knyga “Spyglys”

Ši knyga – septintojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2019 m.) finalininkė. Autorės – rašytoja Jolita Zykutė ir dailininkė Urtė Kraniauskaitė. Redaktorė – Sigita Bertulienė. Meninis redaktorius – Linas Spurga. Išleido labdaros ir paramos fondas “Švieskime vaikus”.

Šią knygą tikrai rasite savo miesto ar miestelio viešojoje bibliotekoje. Galbūt netgi mokyklos bibliotekoje.

SVARBI žinia – netrukus pasirodys antroji ežio ir dramblio nuotykių dalis “Spyglys. Mėlyna dėžutė”. Šią knygą iš fondo “Švieskime vaikus” nemokamai gaus visos Lietuvos viešosios bibliotekos, taip pat mokyklų, darželių bibliotekėlės.

Smagi ir šilta istorija vaikams apie didžiausią miško bailiuką ežį.

Kartą išėjęs pasivaikščioti jis pamatė, kad visi miško žvėrys bėga išsigandę keisto triukšmo. Ežys pasislėpė po krūmu. Kaip tyčia ten atkeliavo ir visus savo riksmu išgąsdinęs dramblys.

Kodėl jis šaukė ir kas buvo toliau, paskaitykite knygelėje, o čia rasite daug įdomių veiklų su knygos herojais:

Pasigaminkite popierines lėles jūsų vaikiškam lėlių teatrui su knygos “Spyglys” herojais

Nemokamai atsisiųskite piešinius iš knygos spalvinimui

Žaidimai “Surask žodį” pradedantiems ir jau gerai skaitantiems vaikams

Žaidimas – surask du vienodus paveiksliukus

Pažiūrėkite knygą pristatantį video siužetą, kuriame sužinosite “Spyglio” atsiradimo istoriją ir kokių smagių dalykų galite nuveikti su šia knyga.

Knygos dienos šventės proga bibliotekininkė Danutė Miknevičienė iš Alizavos pagrindinės mokyklos su savo mokiniais pagal “Spyglį” paruošė spektaklį. Istorija linksma, “įkandama” vaidinti ir jaunesniojo amžiaus vaikams. Gal jūsų pradinukai ar darželinukai patys suvaidins tokį spektaklį? <Nemokamai video įrašą pažiūrėkite čia>

Jeigu norite pavartyti Urtės Kraniauskaitės darbų portfolio, <spauskite čia>.