Piesinys klausantis istorijos

„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 6

 #Uzkulisiai, #RasytojaSkaitoVaikams, #SkaitauUzsienioLietuviukui, #TreciadienioSkaitymaiVaikams

Kaip man patinka mano vaikai. Taip vadinu tuos, kurie prisijungia trečiadieniais. Ir tą, kuris guli ant sofos, varto savo lietuviškus ir vokiškus žurnalus, stebuklingu būdu girdėdamas, ką tuo metu garsiai skaitau esantiems anapus Zoomo. Stebiuosi. Kaskart. Kaip ir tuo, kad valgydamas sriubą užgeria ją puodeliu vandens.

Vauvis išgelbsti Fifi. Tada susivieniję šuniukai nugali blogiečius, kurie juos skriaudė. Dar vienas mano mėgstamas „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ skyrelių. Nežinau, ar kiti autoriai turi mėgstamus ir nemėgstamus skyrelius savo knygose. Aš turiu. Man patinka, kai daug veiksmo.

Kai pradedu kalbinti vaikus, Sofija papasakoja apie tai, kad vienas berniukas ją mušė, tad buvo nusiųstas pas mokyklos psichologą. Oho. Pasirodo, anąkart paliestoji tema – skriaudėjai ir skriaudžiamieji, ką su tuo daryti labai aktuali. Reiktų išsamesnio pokalbio su vaikais, bet kad tas laikas toks ribotas…

Patricija besiklausydama skaitomo teksto dažniausiai kažką piešia, tad šįkart prisegu foto, ką sukūrė.

Sofija parodo nupieštą meškutį su kepuryte. Aura visą laiką spalvino nemokamus knygos spalvinimo lapus. Šokolado spalvos Fifi atrodo fantastiškai. Taip keista matyti herojus, kai vaikai juos „perkuria“ savaip. <Jeigu norite spalvinti ir jūs, legaliai ir nemokamai spalvinimo lapus rasite čia>

Mano širdis uždainuoja, kai visą laiką nekalbus berniukas kažką pasako, ir drąsiai šypsosi. Ko gero aš per daug sentimentali dama, bet tokios smulkmenos, kai regi, kad tylenis vaikas atsiskleidžia ir žiūri atvirom akim, svaigina.

Jo mama, elektroniniame laiške anksčiau nuogastavusi, kad galbūt sūnui viskas per greitai, ne viską supranta, vėliau prisipažįsta, kad gavęs knygą, jis iškart atsivertė, kurioje vietoje skaitome, ir atostogoms pasiėmė būtent ją kartu. Tai jaudina. Ne todėl, kad kalbame apie mano knygą. Todėl, kad kalbame apie atsiveriantį vaiką. Ir kad vaikai (kaip jau išsiaiškinome, ar ne?) viską girdi, viską supranta, tik ne visada mums tai išduoda. Bet jie girdi. Girdite, jie girdi!!!

Kaip aš myliu visus savo vaikus. Ir kalbančius. Ir tylinčius. Ir piešiančius. Ir spalvinančius. Ir tiesiog gulinčius lovoje jau su pižama.

Rytoj trečiadienis. Vakare skaitysime vėl.

Linkėjimai,

Jolita Zykutė

Čia kitos užkulisių dalys:

Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 1

Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 2

„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 3

„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 4

„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 5

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *