„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 4

#Uzkulisiai, #RasytojaSkaitoVaikams, #SkaitauUzsienioLietuviukui, #TreciadienioSkaitymaiVaikams

Kai išjungiau kompiuterį po ketvirtojo skaitymo, supratau, kad aš totaliai įsimylėjau visus vaikus, kurie dalyvauja skaitymuose. Dabar žinau – man užtenka keturių kartų, kad prisiriščiau iki peršėjimo širdyje. Man atrodo, kad ir vaikai „įvažiavo“ į renginio formatą ir jaučiasi organiškai. Kai kas klausosi su pižama lovoje. Kiti valgo. Vėl mačiau mergaitę, norinčią dovanų kiškio iš pirmojo susitikimo. Lukas vėl daug kalbėjo, ir net išdavė, kodėl nėra sesės kartu – toji nepadarė namų darbų, tai negali klausytis. Taigi, darykite namų darbus, kad vakare paskaityčiau. Mažoji Sofija drąsiai perėmė mikrofoną ir norėjo parodyti eglutę, kuri pasirodo buvo antrame aukšte. Tačiau kaip ir žadėta, mama atsiuntė foto, kurią prisegu.

Nežiūrint šilumos širdyje, manasis balsas skaitant strigo (vis jaudinuosi, ar mano sumanymas įveikti knygą iki Naujųjų yra realus. Negaliu patapti skaitančia radija, nes esmė juk tame, kad vaikai ir pakalbėtų, pasidalintų). Kompiuteris grybavo kaip reta – neleido nei video parodyti, nei paveiksliukų. Tad žadėtąjį video rasite čia https://youtu.be/ZRxarTNSQ_M

Mano devynmetis karalaitis per skaitymą žaidė mašinytėm, o kai atsigulė į lovą pareiškė pats:

– Šiandien man patiko skaitymas.

– Kodėl?

– Nežinau…

Galite nusikankinti spėliodami, kokia priežastis, bet aš galvoju, kad suveikė ritualo faktorius. Skaitymas trečiadieniais virto tradicija, o vaikai (ir ne tik) mėgsta besikartojančius dalykus.  Taigi, galima laikyti, kad įsimylėjo ir mano sūnus. Į skaitymą trečiadieniais.

Noriu pasidžiaugti dalyku, kuris buvo už kadro. Tėčiai. Prieš savaitę dalyvavau diskusijoje, kur buvo kalbama, kad tėčiai, ypač Lietuvoje, mažai dalyvauja vaikų auklėjime. Linksėjau galva, kad į manuosius skaitymus užsiregistravo tik vienas „geresniu tėčiu“ panoręs vyras ir tai tik pirmam susitikimui. O praeitą kartą mačiau net tris tėčius, kurie pajunginėjo vaikams techniką susitikimui. Gal jų buvo ir daugiau, juk ne kiekvienas įsijungęs videokamerą. Dar viena mama parašė komentare, kad jų šeimoje daugiausiai skaito tėtis, ir rusiškai, tad ji nori balanso ir dalyvauja šiuose skaitymuose lietuviškai.

Dar prisegsiu vienos mamos pasidalinimą, liudijantį, kad vaikai tikrai VISKĄ GIRDI. Tad būkite išmintingi, ir išnaudokite šį jų gebėjimą!

Štai tiek žinių, lauksiu visų rytoj, trečiadienį, 20.30 val. lietuvišku laiku. Skaitysime „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ toliau. Nors esame knygos viduryje, vistiek prisijunkite – registruokitės  https://forms.gle/cwdgmUBu6JoEd5M47

Linkėjimai,

Jolita

Čia kitos užkulisių dalys:

Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 1

Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 2

„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 3

2 komentarai apie “„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 4”

  1. Atgalinis pranešimas: „Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 1 – Jolita Zykutė

  2. Atgalinis pranešimas: „Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 2 – Jolita Zykutė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *