„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 3

#Uzkulisiai, #RasytojaSkaitoVaikams, #SkaitauUzsienioLietuviukui, #TreciadienioSkaitymaiVaikams

Trečias skaitymas. Pasakose trečias kartas būna lemtingas. Arba bent jau ypatingas. Gyvenime ko gero ne visada. Mano vaikas sėdi ant sofos ir skaito vokišką knygą apie 100 geriausių futbolininkų pasaulyje, visai nekreipdamas dėmesio į mano skaitymą. Tik nepradėkite pasakų, kad berniukui – futbolas, o knyga apie karalaitę – mergaitėms. Karolina ir jos draugai tikrai tinka berniukams, tiesiog manasis jau keliskart girdėjo istoriją, tad kiek boikotuoja mamą.  O gal čia dievulis tikrina mano tikėjimą skaitymo nauda ir galia.

Tiesa, nors karalaitis ant sofos ir nekreipia dėmesio, bet stebuklingai viską girdi. Kai pradedu kalbinti vaikus apie pokemonus ir Ninjago, meta knygą, atlekia su savo pokemonų kortomis ir jeigu galėtų, ko gero atimtų mikrofoną. Tik tasai integruotas į kompiuterį, tad nepavyksta. Dalinamės eterį. Vos nuveju jį šalin. Jei nusileisčiau, tai šitas sabotuotojas sugriaus mano skaitymo akciją, perversdamas ją į pokemonų trenerių ir jų draugų susirinkimą.

Paskaitę su vaikais kalbame apie tai, ar gerai pasielgė Fi ir Fifi išsiųsdamos Sniegelį paštu. Simas, Noah, Lukas dėsto savo argumentus, ir jei kas klausytų, vargu ar pasakytų, kad tik vienas iš jų gyvena Lietuvoje. Kad jūs žinotumėte, kaip aš viduje džiūgauju, kai vaikai kalba lietuviškai. Yra tokių šnekučių, kaip manasis pokemonų fanatas, bet yra tokių, kurie nedrąsūs, ar kiek drovisi kalbėti lietuviškai. Ir kartais vienas vaiko pasakytas žodis  lietuviškai (kaip penktadienį per knygos pristatymą Graikijos lietuviukams) prilygsta stebuklui. Mamos ir tėčiai, kurie augina mažakalbius tyliakalbius dvikalbius, atpažins tą jausmą. Neįsivaizduojate, kokie fejerverkai pyškina tada mano širdyje. Kad vaikas išdrįso. Kad jam pasisekė. Kad jis patyrė sėkmės jausmą – jis pasakė ir jį suprato. Lietuviškai.  Tegul 1 žodį. Bet aukso vertės.

Kitą trečiadienį skaitysime „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ toliau. Ten bus mano LABAI mėgstamas skyrelis kaip karalaitė buvo detektyvų biure.

Beje, gavau užklausų kaip įsigyti knygą. Jeigu gyvenate Lietuvoje  – ieškokite pagrindiniuose knygynuose (ir elektroniniuose), tačiau aš agituoju pirkti tiesiai iš leidėjo už 9 eurus https://kaipkaralaitekarolina.lt/elektronine-parduotuve/ , tada pinigai 100% ateis leidėjui ir bus panaudota būsimos knygos „Kaip karalaitė Karolina sugavo vagį“ leidybai.

Jei gyvenate Vokietijoje, tai žinokite, kad turiu knygų Hamburge, kaina tie patys 9 eurai,  + siuntimas, kuris nekainuos tokių pasakiškų pinigų, kaip kad būtų siunčiantis iš Lietuvos. Rašykite man, papasakosiu smulkiau.

Susitinkame kitą trečiadienį 20.30 val. lietuvišku laiku. Norintys dalyvauti,  jei dar nesiregistravote, registruokitės https://forms.gle/cwdgmUBu6JoEd5M47

Renginys vyks gyvai online Zoom platformoje, įrašas daroma nebus.

Naujai besiregistruojantys – prašome DĖMESINGAI įrašyti savo el.pašto adresą, nes keletas žmonių registravosi, o laiškai grįžta su verdiktu „Mailure-Failure“.  Nuorodą būsimam skaitymui (ir priminimą, kad išaušo trečiadienis) siunčiu trečiadienio ryte.

Juokinga istorija apie „Mailure Failure“ – grįžta laiškas, kad adresas blogas. Išbandau visokius variantus, panaudodama logiką, kad suprasčiau – kur klaida.  Nesėkmingai. Prieš kelias dienas netyčia FB užmatau žmogų, kurio vardas panašus, kaip to neteisingojo pašto. Gal Bingo? Rašau žinutę. Ne, ne tas žmogus. Nesiregistravo. Bet… mielai prisijungs. Juokiuosi viduje. Ne, aš ne stalkerė. Tiesiog pareiginga – jei kažkas užsiregistravo, ir nesulaukia nuorodos, tai jaučiuosi baisiai nesmagiai. Taigi, po tokio moraliuko jau tikrai patikrinsite, ar gerai įrašėte savo el.pašto adresą, ar ne?

Čia kitos užkulisių dalys:

Rašytoja skaito vaikams” užkulisiai. 1

Rašytoja skaito vaikams” užkulisiai. 2

“Rašytoja skaito vaikams” užkulisiai. 4

4 komentarai apie “„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 3”

  1. Jolita Zykutė

    Miela Kristina,
    jūsų pasakojimas šildo mano širdį ir taip pat kelia šypseną – argi tie vaikai ne gudruoliai? Tai mes, tėvai, esame naivūs vaikai. Manome, kad vaikai negirdi, nepastebi, o iš tiesų jie girdi VISKĄ. Kaip smagu, kad esate tokia pastabi ir “pagavote” mažąją gudruolę. Linkiu gražaus laiko!

  2. Mano dukrai 3 metai, likau labai nustebinta jos elgesiu, ko tikrai nesitikėjau. Įjungiu skaitymą, vyksta pokalbis su vaikais, autorė rodo knygą. Dukra pašoka, nubėga prie lentynos, pasiima knygą parodo į ekraną ir sako žiūrėk turiu knygą (mikrofonas išjungtas) , įsitaiso ant žemės ir varto. Aš užsiimu su mažąja sesute, prasideda skaitymas, dukra pribėga ir sako, einam einam skaitys :-) nu gerai galvoju :-) einu su ja, staiga ji pradeda “šaudyti” varnas, užsiima savo reikalais… Galvoju sau, ech, nieko ji negirdi, neįdomu. Po kiek laiko girdžiu komentaras, aha… karalaitė Karolina… apsidairo, pasiima lėlę ir žaidžia. Mane paima toks juokas viduje, jie viską girdi, viską supranta savame pasaulyje ir savaip.
    Ačiū, kad darote tokį projektą, džiaugiuosi galėdama pasimėgauti klausymo vakaru su dukromis.

  3. Atgalinis pranešimas: „Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 2 – Jolita Zykutė

  4. Atgalinis pranešimas: „Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 1 – Jolita Zykutė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *