Klausytojos Patricijos piesinys

“Rašytoja skaito vaikams” užkulisiai 7. Finalas

 #Uzkulisiai#RasytojaSkaitoVaikams#SkaitauUzsienioLietuviukui#TreciadienioSkaitymaiVaikams

Paskutinis  „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“  skaitymo vakaras. Kai sugalvojau šią viešų nemokamų on-line skaitymų vaikams iniciatyvą buvau numačiusi daug scenarijų, kas bus, bet kad jaudinsiuosi prieš paskutinį susitikimą, kažkaip nepagalvojau. O jaudinausi. Nes liūdna išsiskirti su tais, su kuriais susidraugauji, net jei tas padraugavimas trunka 30 min. į savaitę.

Skaitydama irgi jaučiu jaudulį. Senasis šuo Juodis pasakoja kaip atsidūrė cirke – jo šeimininkė jį atidavė, nes namuose atsirado mažas šuniukas, ir jai buvo per sunku rūpintis dviem gyvūnais. Gaila man to šuns, nors jis –  išgalvotas veikėjas, ir dar mano pačios minčių tvarinys. Skaitau ir jaučiu, kad jeigu skaityčiau ne auditorijai, tai gal ir ašara išsprūstų. Šuo pasakoja savo istoriją karlaitei Karolinai ir visai nepyksta ant šeimininkės, nes „net patys geriausi žmonės kartais daro kvailystes“. Finale tikrai laukia laiminga pabaiga, bet šuns gaila vistiek.

Pabaigusi knygą vaikų klausinėju, koks veikėjas patiko labiausiai. Mano didžiai nuostabai klausytojai mini ne Fi ir Fifi, bet… Sniegelį. Kodėl? Kaip sako viena mergaitė: „todėl, kad jis baltas ir pūkuotas“. Tai va. Net neįtariau, kad šis herojus bus mylimietis. Bet gerai, kad išsiaiškinome. Kai rašysiu naują knygos dalį, tai joje bus vietos ir Sniegeliui.

Štai ir viskas. Ačiū visiems, kurie buvo trečiadieniais kartu. Kai galvojau šį skaitymo „maratoną“, pasakiau sau: „Skaitysiu ir vienam vaikui“. Bet jų buvo daug kartų daugiau. Ačiū vaikams, mamoms ir tėčiams už norą klausytis, dalyvavimą, širdžių šilumą ir autentišką buvimą kartu.

Kai išjungiu kompiuterį, paklausiu savojo klausytojo: „Kas tau labiausiai patiko per šituos skaitymus?“ Juk patiko jam ir prieš kamerą pastovėti, pakalbėti, ir bulvytės fri turėjo patikti. Atsakymas priverčia nusišypsoti: „Labiausiai man patiko tavo knyga“. Nors klausėsi gal kokį ketvirtą kartą. Žino tas karalaitis, kaip pamaloninti mano širdį, nors sprendžiant iš akių sako tiesą, nepataikaudama. Atsakymą užskaitau.

Nuo šiol trečiadieniais skaitysime individualiai, bet kai sugalvosiu kokį naują veiksmą, būtinai pasakysiu.

Iš anksto pranešu, kad vasario mėn. rengsiu nemokamą online susitikimą vaikams, kur darysime jaunųjų detektyvų užduotis, aiškindamiesi, ar mus priimtų į Raudonskarės detektyvų biurą ir specialiojo agento Baliuko komandą.

Šilti linkėjimai,

Jolita Zykutė

P.S. Piešinyje matote mūsų nuolatinės skaitymų dailininkės Patricijos piešinį. :)

Čia kitos užkulisių dalys:

Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 1

Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 2

„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 3

„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 4

„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 5

„Rašytoja skaito vaikams“ užkulisiai. 6

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *