Nemokama knyga "Kalba vaikai" #KalbaVaikai

Nemokama elektroninė knyga „Kalba vaikai”

Birželio 1 d. visuomenei bus pristatyta nemokama elektroninė pokalbių su vaikais knyga „Kalba vaikai“. Joje – vaikų mintys, kurios privers nusijuokti, o kartais susimąstyti ir nusistebėti, ar vaikai iš tiesų apie tai kalba?

Ar penkiamečiai galvoja apie Dievą? Galvoja! O po dešimties sekundžių klausia kito jiems svarbaus klausimo: „Mama, kur gyvena Kalėdų Senis?” Dar sužinosite, kad keturmečiams rūpi, kas yra meilė, ir kaip atrodo vilkų kakai. Stebėsitės šešiamečio sumanumu į šešiametės klausimą: „Ar nori mane vesti?”, duoti ko gero vienintelį teisingą atsakymą: „Ne. Kai užaugsiu, tada nuspręsiu”. Visi dialogai tikri ir nesumeluoti. Knygų autorė ir žurnalistė Jolita Zykutė užfiksavo pokalbius 2016-2020 m. „Tikiuosi, kad vaikų samprotavimus skaitantys suaugusieji stabtels ir bent trumpam prisimins, jog vaikai pasaulį mato kitaip. Nes jie – vaikai. Jeigu tai dažniau atsimintume, būtume jiems kantresni ir atlaidesni,“  – sako J.Zykutė.

 „Kalba vaikai“ pristatoma neatsitiktinai birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną. „Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijoje skelbiama, kad vaikas turi teisę sakyti tai, ką galvoja. Prisipažinkime nuoširdžiai, kaip dažnai klausomės, ką mąsto vaikai?“ – retoriškai klausia J.Zykutė, tvirtindama, kad jeigu „Kalba vaikai“ išprovokuos skaitytojus dažniau pasikalbėti su savo vaikais, elektroninės knygos misija bus įvykdyta.

Aiškindama, kaip atsirado sumanymas sukurti „Kalba vaikai“ , knygos sudarytoja sako: „Kai vaikas mažas, daugelis tėvų mielai dalijasi anekdotus primenančiomis situacijomis, kaip jų atžala kažką šmaikščiai pasakė. Buvau tokia, kaip ir kiti – pradėjau užrašinėti sūnaus Jorio kalbas, vėliau – pokalbius su kitais vaikais. Noriu atkreipti dėmesį, kad net į juokingus pasakymus, žvelgiu su nuoširdžia pagarba. Man tai dažnai sakralios istorijos, kurios leidžia prisiliesti prie vaiko subjektyvios tikrovės, pamatyti, kaip pasaulis atrodo jo akimis.  Džiaugiuosi kiekvienu dialogu.“

„O ką kalba tavo vaikas? Pasikalbėk. Pažaisk. Paskaityk jam. Tiesiog pabūk kartu. Nes vaikai auga labai greitai.“– skelbia elektroninė knyga „Kalba vaikai“, o J.Zykutė maloniai kviečia norinčius pasidalinti įdomiais dialogais parašyti elektroninį laišką adresu kalbavaikai@gmail.com. Galbūt ateityje elektroninės pokalbių su vaikais knygos leidyba birželio 1–ajai taps gražia tradicija.

Nemokamą elektroninę pokalbių su vaikais knygą „Kalba vaikai“ galima pažiūrėti paspaudus nuorodą https://issuu.com/jolita.zykute/docs/kalba_vaikai._20

#KalbaVaikai

Fotografijos autorė Aistė Jankevičiūtė www.de-light.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *