Sėdėjome prie laužo, stebėdami, kaip spragsi malkos. Staiga pasigirdo keistas garsas ir visi krūptelėjo.
– Tai paukštis praskrido, – bandė raminti vienas berniukas.
– Šitame miške naktį paukščiai neskraido, – atsakiau aš.
– O pelėdos, apuokai, šikšnosparniai? – nesutiko kitas.
– Šitame miške naktį paukščiai neskraido, – pakartojau. – Skraido tik lobio saugotojai.
Kurį laiką tylėjome. Pagaliau vienas balsas kiek abejodamas paklausė:
– Nori pasakyti, kad kažkur čia paslėptas lobis?
– O kaip tau atrodo? – ironiškai šyptelėjau ir įdėjau pliauską į laužą. Dar vienas svarbus dalykas šiame miške naktį – kad neužgestų ugnis.
Štai taip prasidės mūsų istorija, kurią kursime kartu su nuotolinės lietuvių kalbos mokyklos „Lobis“ vaikais. Greta kitų dalykų, ką darysime besimokydami.
Ne, tai nėra jaunųjų rašytojų mokykla. Nors jeigu vaikas mėgsta kurti istorijas ir svajoja pats parašyti knygą, tik privalumas.
Tikiu, kad kiekvienas vaikas turi fantaziją ir kartais reikia ją pažadinti. Lobių paieška nepalieka abejingo nei vieno. Tai išnaudosime lietuvių kalbos tobulinimui.
Po tokios „rašytojiškos“ pradžios, dalykinė informacija:
Ieškau 4-6 vaikų, kurie gerai kalba lietuviškai.
Amžius – 8-10 metų.
Pamokos trukmė 60 min.
Kurso kaina 120 Eurų.
Pirmoji lobio ieškotojų klasė jau baigė savo kursą. Bus renkama nauja grupė. Norėdami gauti daugiau informacijos, užsiregistruokite čia https://forms.gle/U3grjgUWB6RpYeZv6 ir gausite ją pirmieji, kai žinosime daugiau :)
Smulkiau:
Šis kursas orientuotas į vaikus, kurie gerai (ar net labai gerai) kalba lietuviškai. Atrodytų, kam tokiam vaikui mokytis lietuvių kalbos toliau? Žinoma, galima ir sustoti. Bet tada yra rizika, kad kalba ir liks „virtuvės lygio“. Mano pačios devynmetis sūnus gerai kalba lietuviškai, tačiau aš noriu, kad jis ne tik suprastų lietuviškai, galėtų atsakyti, bet gebėtų laisvai reikšti mintis. Trumpai sakant, kad kalba tobulėtų.
Dar kaip mama galvoju, kad mokymasis turi būti įdomus, įkvepiantis. Kitaip namuose kils revoliucija. Pažįstate tokią situaciją?
Ar vaikai rašys? Tai priklausys nuo susirinkusiųjų bendro lygio, bet tikrai stengsiuosi įtraukti rašymą į pamokas (ar namų darbus).
Namų darbai. Jie bus. Bet įdomūs. Pvz. aprašyti savo mėgstamiausią pokemoną. Dar bus į savaitę 15 min. nuotolinis mano palaikymas darant namų darbus. Parašiau sudėtingai, bet tai atrodys taip: mano pasiūlytu laiku vaikai gali prisijungti prie Zoom ir paprižiūrėsiu, kaip vyksta namų darbų darymas.
Bus sukurta Watsap (ar Signal) klasės grupė, kuri prisidės prie mokymosi, namų darbų darymo motyvacijos palaikymo. Dar tai bus terpė bendrauti lietuviškai.
Skaitymas. Taip, skaitysime. Jeigu vaikas nemoka skaityti lietuviškai ar daro tai nenoriai, gali prireikti tėvų pagalbos paskaityti tekstą garsiai. Skaitysime mano rašytą „Lobis broliui pirkti“. Be skaitymo kalbos neišlavinsi. Faktas.
Ateitis. Manau, kad kursas bus tęsiamas ir toliau, tačiau ženkime mažais žingsniais, gerai?
O jeigu… Jeigu jūsų vaikas nėra nurodyto amžiaus ar kalbos mokėjimo lygis nėra toks geras, bet paskaitę informaciją jaučiate, kad tai įdomu, parašykite. Galbūt surinksiu kitą grupę ir žiūrėsime, kurie lobio ieškotojai lobį suras greičiau.
Apie mane. Rašytoja. Žurnalistė. Buvau Hamburgo lituanistinės mokyklos „Abėcėlė“ koordinatorė ir mokytoja. Ką rašau, mąstau ir darau, skaitykite www.jolitazykute.lt
Kodėl „Lobis“? Skambės pakiliai, bet aš tikrai tikiu, kad lietuvių kalba yra lobis. Dar tikiu, kad kiekvienas vaikas turi savyje lobį, kurį reikia atrasti ir atskleisti. Kaip sakė meistras Wu iš „Ninjago“ – išlaisvinti vidinį potencialą. Beje, meistrą Wu, „Ninjago“, Betmeną, pokemonus ir visus kitus šiuolaikinių vaikų „šventuosius“ minėsime ir pamokose. O kaip kitaip? Jeigu tai motyvuos mokytis lietuvių kalbą – aš esu už 100%.
Dar turite klausimų? Rašykite mokykla.lobis @ gmail.com (ištrinkite tarpus prieš ir po ženklo “@”)
P.S. Ar ši mokykla susijusi su filmu vaikams „Lobis“, kuris dabar pasirodo Lietuvos kino teatruose? Labai norėčiau, bet ne. Atsitiktinumas realybėje. Filmo pati nemačiau, bet pažįstu režisierę Agnę Marcinkevičiūtę ir žinau, kad ji kuria nerealius dalykus. Tad jei turėsite progą pažiūrėti filmą – pirmyn!
Photo by Ashin K Suresh on Unsplash