Kodėl aštuonmečiai nenori vilktis storos striukės, o penkiametės nori laikytis dietos

Istorija kelių savaičių senumo, kai dar vaikai ėjo į mokyklą. Kariauju su aštuonmečiu dėl striukės. Jis nesivilks ir viskas. Nesvarbu, kad šalta. Eis su plonesne ir viskas. Po ilgo pokalbio išaiškėja tikroji priešiškumo priežastis – su storesne striuke jis atrodys storas. 

Žiūriu į striukę, žiūriu į sūnų ir galvoju: „Kai buvau tavo metų negirdėjau nei vieno vaiko taip kalbant. Nepatikdavo spalva, kirpimas, bet „atrodysiu storas“ tikrai nebuvo“.

Ir ką? Leidžiu vilktis norimą plonesnę striukę, gauna storesnes pirštines, šaliką ir kepurę. Tikrai nesušals. Šįkart.

Kai grįžta iš mokyklos atsargiai aiškinuosi apie „atrodysiu storas“. Antroko supratimu „atrodysi storas jei esi su storesne striuke. Reikia turėti „Bauchmuskel“ (vokiškai – pilvo raumenis). Va, pažiūrėk, tokius. Mama, o aš turiu „Bauchmuskel“? Tada prisimenu, kad žodis „Bauchmuskel“ jo žodyne sakomas ne pirmą kartą, o paskui girdžiu kas trečią dieną. Taigi, mielieji, antrokai tikrai mąsto apie tokius dalykus.

Kuo baigėsi istorija? Vieną dieną, kai tikrai šalta, nepaisau aštuonmečio norų ir liepiu vilktis šiltesnę „storą“ striukę. Velkasi be ožiavimosi ir netgi gan entuziastingai. Priblokšta mąstau kodėl. Staiga jis sako: „Man dabar šita striukė patinka, nes tėtis sakė, kad ji yra cool“. Išvadas darykite patys.

Ir paskaitykite anksčiau rašytą mano straipsnį kodėl penkiametės nori laikytis dietos. Dar kartą skaičiau ir aš.  „Storos“ striukės istorija sukrėtė mane, nes namuose tikrai nepropaguoju „plonas yra gražus“, dietų nesilaikau, „bodybuilderiais“ nesižaviu. Supratau, kaip svarbu yra išorinis pasaulis (pvz. bendraklasiai). Tad stebėkite savo vaikus ir kalbėkitės su jais. Nepražiopsokite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.