Dalyvaujame Knygu savaitėje 2022

Ką pristatysiu „Knygų savaitėje 2022“?

Artėjančioje „Knygų savaitėje 2022“ susitiksime tris kartus ir nereikia pirkti jokių bilietų. Tik turėkite interneto ryšį ir prisijunkite prie Zoom – visi renginiai vyks nuotoliniu būdu. Galima kalbėti, kad gyvi susitikimai geriau nei internetu, bet aš supratau, kad jau išmokau jausti kitus, net jei jie už 1000 km. Ir dar nemačiau nei vieno žiovaujančio iš nuobodulio vaiko per savo knygų pristatymus. Tiesa, per „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ skaitymus keletas užmigo :) Bet tąkart buvo toks sumanymas – juk skaičiau prieš miegą. Tad priėmiau tai kaip geriausią įvertinimą.

Dabar papasakosiu, kas bus per „Knygų savaitė 2022“, o teksto pabaigoje rasite nuorodas, kaip registruotis susitikimams. Nurodomas Lietuvos laikas, tad jei gyvenate kitame krašte, atsiskaičiuokite naujai:)

Elektroninė knyga „Kitokios pasakos apie karalaitę ir drakoną“

Vasario 14 d. 19 val. kviečiu į pasakų vakarą suaugusiesiems. Esu daugiau žinoma kaip vaikų rašytoja, o šįkart sukūriau knygą ne vaikams. Nors… Kai skaičiau „Kitokios pasakos apie karalaitę ir drakoną“ rankraštį garsiai, o šalia žaidė tuomet septynmetis sūnus, pasiklausęs teksto, jis reziumavo: „Karalaitė visai nemylėjo princo. Ji norėjo tik motociklo“. Nustebino, kad jau toks pipiras suprato tiek daug apie vidinę herojų motyvaciją. Tikiuosi, kad iš to pipiro užaugs šaunus vyras, kuris žvelgdamas į būsimą savo nuotaką supras, myli ji jį, ar nori motociklo.

Kodėl pasakoje yra motociklas? Geriau paklauskite, ką jis reiškia. Kai paklausite, atsakysiu: „O ką manote jūs?“ Be motociklo dar bus drakonas, princas. Ir, žinoma, karalaitė. Jie kiekvienas kažko norėjo.

Gal klausydami pasakos, papasakosite, ko jų vietoje būtumėte norėję jūs? Ši vakaro dalis man yra įdomiausia. Nes pasakos provokuoja susimąstyti apie save.

Be to pamatysite tiesiog nerealius Editos Suchockytės sukurtus ofortus.

Tai bus pirmadienį, vasario 14 d. 19 val.

Dar bus dvi knygos vaikams. Nors aš galvoju, kad manosios knygos vaikams yra skirtos visai šeimai.

Ar norėtum būti detektyvas?

Kas pažįsta karalaitę Karoliną iš knygos „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“, žino, kokie svarbūs buvo višta detektyvė Raudonskarė ir specialusis agentas Baliukas.

Trečiadienį, vasario 16 d., 19.30 val. surengsiu smagius mažųjų detektyvų apmokymus, kuriuose gali dalyvauti ir suaugę. Smegenų mankšta saugo nuo Alzheimerio, ypač jeigu jos metu daug juoksimės. Tokius nuotolinius „mokymus“ bibliotekose ir susitikimuose su klasėmis rengiu dažnai, ir išduosiu, kad sutikau porą klasių, kurių vaikai galėtų būti slapti policijos padėjėjai. O gal ir yra? Neprisipažino…

„Spyglys“ – smagi knyga apie didžiausią miško bailį ežį

Šeštadienį, vasario 19 d., 11 val. drebėsime kaip ežiai, trepsėsime kaip drambliai. Kodėl? Su dailininke Urte Kraniauskaite pasakosiu apie knygą darželinukams ir pradinukams „Spyglys“. (DĖMESIO – susitikimas vyks vasario 19 d., šeštadienį. Anksčiau klaidingai parašiau, kad tai bus vasario 20 d. Pasiklydau kalendoriuje:)

Kaip sakiau, manosios knygos skirtos visai šeimai, ir yra „ilgai grojančios“, o ne „perskaičiau ir padėjau į lentyną“. Apmąstydami, apkalbėdami, kažką veikdami knygos tema, atrasite slaptuosius knygų lobius.

Pavyzdžiui, klausantis „Spyglio“ galima jį suvaidinti (čia rasite, kaip pasidaryti popierines lėlytes). Gal paskaitę jūs su vaikais sugalvosite ir daugiau istorijų? Net neįsivaizduojate, kokie fantazijos fontanai gali ištrykšti jūsų namuose, darželyje ar mokykloje! O gal lėlyčių net nereikia? Juk drebėti ir trepsėti mokate tikrai.

Kaip galiu dalyvauti susitikimuose?

Jei norite dalyvauti vasario 14 d. 19 val. pasakų vakare suaugusiesiems , <užsiregistruokite užpildydami formą>.

Registruotis vasario 16 d. 19.30 val. karalaitės Karolinos mažųjų detektyvų apmokymuose <galite čia>.

Registruotis vasario 20 d. 11 val. knygos „Spyglys“ pristatyme <galite čia>.

Visą „Knygų savaitės“ renginių programą <rasite čia>.

#knygųsavaitė

 #knygųsavaitė2022

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.