Knygu karalysciu valdovu susitikimas. Karaliska biblioteka

Knygų karalysčių valdovų susitikimas

2023 m. balandžio 25 d., antradienį, 15.00 val. (Lietuvos laiku)
Renginys vyks Zoom platformoje. <Registruotis čia>

Jeigu žodžiai, virstantys sakiniais, o šie tekstais, gali sukurti knygas, kurias skaitome negalėdami atsiplėšti, kodėl tų žodžių dėka gyvenimo kasdienybės nepaversti stebuklingesne? Juk taip gyventi įdomiau, ar ne?

Greičiausiai esate girdėję biblioteką vadinant knygų karalyste. Lai bibliotekininkai ir bibliotekininkės būna tų karalysčių valdovais, į kurių susitikimą esate kviečiami ir Jūs. Šįkart susitiksime tarpukelėje tarp Alizavos karalystės ir Hamburgo.

Ilgametė Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė, 2021 m. IBBY Lietuvos skyriaus apdovanota Vinco Aurylos premija už vaikų literatūros tyrinėjimus, sklaidą ir skaitymo skatinimo veiklą, dalinsis savo patirtimi – kaip veiklą organizuoti mažoje bibliotekoje.

Šio renginio iniciatorė – Hamburge gyvenanti rašytoja Jolita Zykutė, kuri dar studijų metais Suomijoje įsimylėjo į… bibliotekas, ir iki šiol ta meilė niekur nedingsta.

Nuotolinis susitikimas vyks Zoom platformoje, į jį kviečiami visi mylintys knygas, skaitymą ir bibliotekas, o ypač – mažų miestelių, kaimų ir kaimelių, mokyklų bibliotekų darbuotojai.

Didžiosiose bibliotekose paprastai yra daugiau resursų dideliems projektams ir veiklai vystyti, o ką daryti jei tavo karalystė tikrai maža ir skurdi?

D. Miknevičienė pasakos, kas jai pasiteisino labiausiai (ir mažiausiai), o J. Zykutė pati būdama didelė šiuolaikinių technologijų neišmanėlė pasidalins, kaip net nieko neišmanant pasidaryti vartomą elektroninę knygą ar brošiūrą <pavyzdį žiūrėkite čia>. Pastarąjį dalyką galėsite naudoti pvz. vaikų piešinių konkursuose ir pan.

Beje, būtent D. Miknevičienės dėka viename iš literatūros kūrinių atsirado Alizavos karalystė. Kaip tai atsitiko, išgirsite susitikimo pabaigoje.

Renginio organizatorius – viešoji įstaiga „Actus magnus“.

Renginys nemokamas.

Iliustravimui panaudota Valdemaras D.Unsplash nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *