Zero waste advento kalendorius

Kaip aš dariau DIY skaitmeninį Advento kalendorių

#AdventoKalendorius, #ZeroWasteAdventoKalendorius

Tęsiu temą apie advento kalendorius. Prieš kelias dienas pasakojau apie „pasidaryk pats“ kalendorių, ką dariau praeitais metais.

Vakar įniršau ant kraustymosi iš proto dėl Kalėdų. Bet stengiuosi energiją nenuleisti kaip garvežys dūmams, o nuveikti kažką konstruktyvaus. Nuveikiau. Turiu advento kalendorių suaugusiems. Jis toks „jolitiškas“, su kartais crazy užduotimis. Bet man pačiai patiko jas galvoti.

Pirma užduotis, kurią sugalvojau, buvo: „Paskambink kaimynui į duris ir pabandyk įtikinti, kad prie jo durų radai eurą, ir jį jam atiduoti.“ O jeigu kas paskambins į tavo duris? Pavyzdžiui viso namo kaimynai? Štai kaip galima organizuoti sau vidinius išgyvenimus už eurą. Vidiniai išgyvenimai – tikroji vertybė. Ar laukiant Kalėdų, ar švento Niekados.

Ko reikia šitam advento kalendoriui:

  • Nemokama programa https://www.myadvent.net
  • Laiko (man užtruko 3 valandas, bet aš galvojau tik užduotis, kurias užrašinėjau. Darant kalendorių yra galimybė įdėti foto, parašyti tekstą, įdėti video ar audio įrašą. Jeigu planuoji naudoti ir šias galimybes, tai laiko ko gero prireiks daugiau).
  • Nuotraukos kalendoriaus fonui. Gali naudoti savo, aš ėmiau iš legalių nemokamų šaltinių. Pvz. https://unsplash.com Jokių procentų už reklamą negaunu, tiesiog sakau realiai veikiantį variantą. Jei turit laiko, ieškokite kitų šaltinių.
  • Kūrybinio sumanymo, koks kalendorius tai bus – vaikams, suaugusiems, seneliams, darysite kartu su vaiku (beje, geras būdas lavinti vaikų kūrybingumą), gal jūsų mokiniams ir t.t.

Žinoma, galima padaryti adventinį „išgyvenimų“ kalendorių ir pačiam, be jokių programėlių. Surašyti ant popieriaus, sudėti į maišelius, vokelius, dėžutes ir tt. Tačiau jei nori juo pasidalinti su keliais žmonėmis, kurie gyvena kt šalyje, mieste ir pan., tai skaitmeninis variantas ne toks jau ir blogas.

Kalendoriaus darymo instrukcija suskaidyta keliais žingsniais, mano nuomone aiškiai. Kai padarai kalendorių, gauni nuorodą, kuria gali dalintis – tai ir siunti adresatams, kam skirtas kalendorius, ir dar gauni el.laišką redagavimui – tai yra savo advento kalendorių gali tobulinti, tvarkyti jei ką nori pakeisti. Patogu.

Galbūt yra ir kitų programėlių tokiam skaitmeniniam advento kalendoriui, ėmiau tą, kurią rekomendavo kelias jų patikrinusi draugė. Šitoje atseit nėra reklamos. Yra ir mokamas variantas, suteikiantis daugiau laisvės – dėti savo logo (jei firma), derinti pagal save. Man užteko nemokamo varianto.

Minusas – išklaipomos  lietuviškos raidės. Aš sakiau, kad pakentėsiu :)

Tad sėkmės ir įkvėpimo.

O čia rasite manąjį skaitmeninį „pasidaryk pats“ advento kalendorių:

https://calendar.myadvent.net/?id=04d3cc5c6890e76157f7416c34826537

Pirmąjį lapelį programėlė leis atversti tik gruodžio 1 d. Tad kas norite pažiūrėti, ką prirašiau, prireiks trupučio kantrybės :)

Linkėjimai,

Jolita Zykutė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.