Apdovanojimas uz viso gyvenimo nuopelnus

Apdovanojimas

Ar smalsu, už ką dalina tokius apdovanojimus mūsų karalystėje?

Pirma Kalėdų diena. Dovanos išpakuotos jau vakar. Kas lauks Kalėdų ryto, jei net Kūčias vienas pilietis norėjo valgyti 16 val., kad tik galėtų po vakarienės pažiūrėti dovanas. Sakyčiau, ore lengva pogimtadieninė depresija. Laukėme laukėme ir sulaukėme… O toliau?

Matydama nerimstantį karalaitį nueinu prie sofos, atsisėdu, išsitraukiu dovanų gautą knygą ir pradedu skaityti. Ne prieš miegą kaip įprastai. Viduryje dienos. Kodėl? Šiaip sau. Gal panorau ramybės?

Knyga, jei atvirai, prasta. Pirkau tik todėl, kad lietuviškai mažai skaitantis 9-metis skaitytų, kas jam įdomu. Skūbio Dū nuotykiai. Skaitau. Jis žaidžia su mašinom, vis patikrina iliustracijas, tada atsisėda šalia. Atskaitau kokias 45 minutes. Ramybės namuose nežinau, ar padaugėja, nes man galva lengvai ūžia. Oij, kaip reikia rinktis knygas, kurias skaitai, kad jos harmoningai nuteiktų tavosios sielos virpesius. Bet šįkart skaičiau ne sau. Tad orientavausi į kitos sielos virpesius. Toji, panašu, kad patenkinta.

Vaikas pasako, kad knygoje liko dar viena istorija, tai galėsiu paskaityti kai jis atsiguls. „Nepyk, bet aš net žodžio pasakyti daugiau neturiu jėgų. Iškalbėjau šios dienos savo žodžių porciją“, – paaiškinu. Jis nepyksta. Besivalydamas dantis netgi entuziastingai pakomentuoja, kas skaitytoje istorijoje buvo „blogai parašyta“. Kalba protingai. Gal užaugęs bus literatūros kritikas? Padiskutuojame, kaip šita istorija atrodytų jei būtų filmukas, kad ji būtų pasakojama kitaip.

O tada eina miegoti ir įteikia aukščiau aprašytą apdovanojimą. Priblokšdamas.

Tačiau tas veiksmas liudija, kad mano maldelė, kurią visiems kartoju (ir jau gal nusibodau) – „Skaitykite net augesniems vaikams garsiai! Tai gerina tarpusavio ryšius. Tai lavina lietuvių kalbą“, yra veiksminga.

Todėl dar kartelį: skaitykite garsiai savo vaikams, net jei jie ir patys moka skaityti! Nacionalinės premijos už gyvenimo nuopelnus teikėjų komisija nuolat jus stebi :)  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.