Kovojant svarbiausia ne laimėti, o kovoti už tai, kas tau svarbu

Prieš savaitę laiko ėjau ir mintyse kūriau tekstą apie tai, kaip svarbu kovoti už tai, kas tau svarbu. Kaip svarbu pasakyti, kad nesutinki su kažkuo, net jeigu esi vienas prieš minią. Kaip svarbu išlikti ištikimu sau, savo vertybėms. Nes ne visada kiti teisūs. Net jeigu jie viršininko pareigose.  Net jeigu tave spaudžia, ir jau mandagumas reikalauja, kad tu sutiktum, tik kad ta viduje esanti jėga, vidinis žinojimas neleidžia išdavikiškai pasakyti “Taip”.

Nes mūsų vaikai turi matyti, kad mes kovojame už tai, kas mums svarbu. Kad jie mokintųsi to. Nes vieną dieną ir jie su kažkuo nesutiks. Ir jie norės pakeisti pasaulį. Ir jie tikrai jį pakeis. ir tikrai padarys geresniu. Jeigu išmoks kovoti.

O šiandien patyriau pralaimėjimą. Stiprų. Neapgyniau. Neatstovėjau savo nuomonės. Prispaudė darželio auklėtoja savo autoritetu ir užuomina, kad vaikas daugiau negalės lankyti darželio. Ir aš turėjau nusileisti. Pasiduoti. Nors ir esu teisi. Milijardus trilijonus kartų.

Pykstu. Nirštu. Be proto. Siuntu. Visa dieną. Ir nieko negaliu padaryti. Nei nusiraminti. Nei paleisti. Mano vidinė budistė šaudo granatsvaidžiu ir nori kraujo.  Nemėgstu pralaimėti. Ypač, kai esu teisi. Nes balta yra balta. Ne juoda.

Pykau, kol atėjo nušvitimas – nesvarbu, kad pralaimėjau. Svarbiausia, kad kovojau. Padariau viską, ką galėjau. Išreiškiau savo nuomonę. Ginčijausi. Suprantate, aš kovojau. Taip, pralaimėjau. Bet kovojau. Kovojau. Kovojau. Tai svarbiausia. Ir netgi tai, kad tu pralaimėjai, tu gali parodyti savo vaikui kaip pamoką. Kaip būna gyvenime. Kaip tu elgiesi, kai pralaimi. Kad kartais pralaimi, nors ir labai stengeisi laimėti.

Šiandieninis tavo pralaimėjimas vieną dieną padės tavo vaikui laimėti. Nes jis žinos, kad svarbiausia – kovoti.

Kovojant svarbiausia ne laimėti, o kovoti už tai, kas tau svarbu. Nes būna daugybė situacijų, kur laimėti negali. Vienintelis tavo laimėjimas – kad tu bent stengeisi kovoti. Tavoji kova ir yra pergalė.

Iki kitos kovos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.