Kol mama matuojasi vestuvinę suknelę

Kol mama matuojasi vestuvinę suknelę kalbuosi su jos vienuolikmečiu sūnumi Rajanu. Pažaidžiame su salone lakstančiu šuniuku. Paklaustas, ar turi gyvūnėlių namie, Rajanas papasakoja apie žuvusį katiną Joshi, kai berniukui buvo šeši metai:

-Automobilis partrenkė. Joshi dar sugebėjo pareiti namo, atėjo pas mano mamą į lovą, gulėjo gulėjo ir numirė. Tada mama atėjo pas mane į kambarį, aš jau miegojau beveik. Ji paklausė, ar miegu, pažadino mane ir pasakė, kad katinas numirė. Aš labai verkiau ir negalėjau užmigti.

Patyli. Tada taria:

-Pasakysiu jums viena – katės neturi devynių gyvenimų.-

Pakalbame apie kažką kita, ir aš vėl klausiu:

-Bet kai netekai katino, tai tikriausiai labai liūdėjai. Juk skausmas nedingo per vieną dieną.

-Aš esu krikščionis – (būtent taip ir pasako),- todėl nueidavau į lovą ir melsdavausi, prašydamas, kad Dievas duotų man Joshi dar kartą arba kitą katiną. Labai liūdėjau. Dabar turime du katinus – katiną ir katę. Po trijų mėnesių mama nupirko katiną per Ebay. Bet juk tai nesąmonė – tai gyvi padarai, kaip juos galima per Ebay pardavinėti? Nuėjau į mokyklą, parėjau namo, mama sako: „Turiu tau siurprizą“ ir parodė kačiuką, – tada Rajano akys sužiba stipriau ir jis sako žiūrėdamas tiesiai į mane, – o žinote, aš kaip tik tą dieną ryte meldžiausi, kad turėčiau katiną. Ryte meldžiausi, o po pietų jau turėjau…

Paskui berniukas papasakoja, kad turi brolį, kuriam dabar vieneri.

-O kaip tu jauteisi, kai gimė broliukas? – klausiu.

-Kai mama išvažiavo į ligoninę, mane pasiėmė pasaugoti močiutė. Pasakė, kad galiu pažaisti su Playstation. Bet vos tik paėmiau Playstation į rankas, mama parašė žinutę, kad gimė broliukas, ir turėjom važiuoti į ligoninę. Taip ir nepažaidžiau. Gaila dėl to,- pasako taip, kad tikrai suprantu, jog jam gaila, bet tada jis pažiūri į mane ir nuoširdžiai priduria, – bet kad gimė brolis, labai džiaugiausi. Tikrai.

-Nepavydi mamos? Kad ji ko gero visą laiką su broliu, o tau mažiau laiko skiria?

-Ji man visai laiko neturi. Bet nieko, aš tada galiu užsiimti dalykais, kuriais noriu.

-O kaip tavo brolio vardas?

-Joshua.

Taigi, štai tokia tikra istorija apie berniuką Rajaną, kuris neteko katino Joshi, bet dabar turi brolį Joshua.

Kaip supratote, kalba minimaliai taisyta.

#KalbaVaikai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.