Kodėl reikia žinoti, kad gali būti ir kitaip?

Vienos dailės terapeutės paklausė „Kokia prasmė vesti dailės terapijos užsiėmimus vaikams iš alkoholikų šeimų? Ką tai pakeis jų gyvenime? Juk po valandos užsiėmimo jie vėl grįš į tą pačią aplinką.“. Moteris atsakė: „Tie vaikai žinos, kad gali būti kitaip“.

Kalbėsiu ne apie dailės terapiją. O apie tai, kas pasikeis žmogaus gyvenime, jeigu jis žinos, kad gali būti kitaip?

Įsivaizduok Agnę. Jai nepatinka jos darbas. Mažas atlyginimas, slegianti emocinė atmosfera. Ofisas stoties rajone, nešvaru ir niūru. Agnės draugei Rasai nelabai geriau – neseniai išsiskyrė su vyru, kuris buvo tikras paršas. Toks paršas, kad Rasa pajuto daugiau nebetikinti meile, nes „visi vyrai – kiaulės“.

Vieną dieną Agnė ir Rasa nuėjo į seminarą, kuris vyko gražiame ofise gerame miesto rajone. Besėdėdama seminare Agnė dairėsi aplink, ir suprato – „Noriu dirbti tokioje vietoje kaip ši. Kur sienos alsuoja kitaip. Kitas lygis.“ Ne, Agnė nebuvo pasipūtėlė snobė, kuri norėjo gerti kavą tik iš tikro porceliano puodelių. Ji tiesiog suvokė, koks geras gali būti jausmas, kai yra kitaip.

Rasa seminare žiūrėjo ne į puodelius ir sienas, o į Marių, vieną iš dalyvių. Iš pradžių ji atsainiai stebėjo, kaip šis, bendrauja su kitais žmonėmis, ką kalba, kokios mintys ir norai gyvena jame. Stebėdama suvokė, kad šitas vyras nepanašus į paršą. Jis yra kitoks. Ir tada Rasa susimąstė: „O gal visgi ne visi vyrai kiaulės. Gal ji tiesiog pasirinko tokį netikusį partnerį? Gal visgi meilė yra įmanoma? Ne tokia rožinė kaip TV seriale, bet tokia kitokia.“

Tad draugės grįžę namo galvojo tą patį – nesvarbu, kas yra šiandien, gali būti kitaip.

Dabar jau nuo jų priklauso, kas bus toliau. Ar jos liks toje vietoje, kur stovi. Ar eis ten, kur pamatė, kad norėtų būti. Nesvarbu, kiek laiko tai užtruks.

Žinojimas, kad gali būti kitaip duoda viltį. O jeigu dar ir pats pajudini bent pirštą, duoda netgi rezultatų.

Gal yra prasmės tuose pasakymuose „jeigu nori būti milijonieriumi, pavaikščiok gatvėmis, kur jie gyvena“? Galbūt vienam žmogui tai sukels tik milžinišką pavydą, o kitam pažadins vidinį troškimą.

Kiekviename iš mūsų gyvena daugiau vidinės jėgos daryti pokyčius nei galvojame. Reikia tik pažadinti tą jėgą.

O tu? Ko norėtum, kad tavo gyvenime būtų kitaip?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.