Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo

Knygos_Kaip_karalaite_is_grozio_konkurso_pabego
Mano pirmoji knyga vaikams

Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo

Knyga kalba apie visoms tebeaugančioms karalaitėms rūpimus dalykus – draugystę, norą būti gražia, drąsą būti savimi, ir kaip elgtis, kai atrodo, jog viską negrįžtamai sugriovei.

Pasakojimas šiltas ir linksmas, nors kaip prisipažino viena skaitytoja, beskaitant, jog karalaitė taksiuką Tapį išveja iš namų, jos akyse blizgėjo ašaros. Rašant tą sceną ir mano širdį buvo užgulęs sunkumas. Tačiau kaip kitaip vaikai pažins, kas yra gerai, jeigu nepadarys nei vienos klaidos? Karalaitė išmoksta ir dar vieną svarbią pamoką – „Nesvarbu, kad išsipurvinai, svarbiausia, kad nusipraustum“. Šis pamokymas ne apie švarą, o apie tą patį – nesvarbu, kad padarei klaidą, svarbiausia, kad ją pataisytum.

Perskaityti knygą – tik pusė darbo

„Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo“ yra pretekstas pokalbiui apie tai, kas yra grožis, ką reiškia būti gražia, kiek tai svarbu, reikšminga (ar pernelyg sureikšminta). Jeigu manėte, kad vaikai apie savo išvaizdą susimąsto kai paauglystėje ant kaktos iškyla spuogas, meskite lauk šią pasenusią informaciją. Galbūt taip kažkada ir buvo. Dabar jau penkiamečiai vaikai išmano apie dietas, darželinukės dūsauja „mano žandai per stori“ arba „Mama, aš nevalgysiu vakarienės, nes sustorėsiu“. Tad skaitykite šią knygą darželinukams ar pradinukams ir išsiaiškinkite, ką apie buvimą gražia mano jūsų atžala. Galbūt dabar kaip tik pats laikas koreguoti klaidingus vaiko įsivaizdavimus?