Fėja

Einu šįryt iš „Neto“ su pirkiniais, o prieš mane iš pastato išeina kokių 60 metų moteris. Atpažįstu ją iškart. Tai Fėja. Būtent. Moteris eina tarsi plasnotų rankomis, net jeigu kada ir neša kokį krepšį. Dar ji visados gerai nusiteikusi, kalbasi su pažįstamais ir nepažįstamais pakiliu tonu. Mačiau ją keliskart „Aldi“. Ji šlovino Hamburgo orą, nuostabią dieną ar dar ką nors. Kaip tąkart pasakiau pardavėjai – „Tai amžinai geros nuotaikos ponia“. Pardavėja man pritarė.

Šiandien einu Fėjai iš paskos ir stebiu. Pasiveju ją prie mygtukinio šviesoforo. Stengiuosi žvelgti kažkur į šoną, kad ji manęs nepradėtų kalbinti. Bet padarau klaidą – pažiūriu netyčia jai į veidą. Geriau būčiau to nemačiusi. Į šviesoforą, kuris niekaip nenori uždegti žalios spalvos, žvelgia Ragana pykčio perkreiptu veidu. Kaip dabar man jį ištrinti iš atminties? Nesulaukusi žalios, Fėja eina ryžtingai per gatvę. Jau laikas užmerkti akis, kad nematyčiau, kaip ją suvažinėja? O gal visgi sugebėsiu pagriebti už bliuzelės ir atitraukti ją? Fėja visgi iš stebuklų pasaulio – automobilių neliko. Prie kito šviesoforo ji vėl piktai plekšnoja per šviesoforo mygtuką. Žalia neužsidega. Ji įremia ranką į klubus ir piktai pasisuka į atvažiuojančius automobilius, tarsi galėtų juos sustabdyti žvilgsniu. Nesustoja nei vienas, bet vairuotojai tikrai įsimena tą moters vaizdą ir nešiosis visą dieną. Nesulaukusi žalios ji vėl eina per gatvę. Ir vėl automobilių staiga nėra.

Aš einu iš paskos, bet kaip mirtingieji – sulaukusi žalios. Fėja ištiesia rankas – pasiruošia skrydžiui, ir plasnoja toliau. Ko gero į „Aldi“.

Aš einu namo, galvodama, kad:

  1. Geriau vaikščioti į „Aldi“, kur nėra šviesoforų, todėl Fėjos gerai nusiteikę.
  2. Geriau nežiūrėti Fėjoms į veidą, nes neaišku, ką ten pamatysi.
  3.  Fėja šįryt išėjo iš senelių namų. Gal ten gyvena ir daugiau burtininkų? Būtinai reiks nueiti po kelių dienų vėl į „Neto“, nors jis toliau nei „Aldi“, reiks eiti pro amžinybę žalios nedegantį šviesoforą, bet gal vėl kokį nuotykį patirsiu? Ir burtininkų realybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.